Rođen 19. decembra 1978. godine u Topoli. Završio Pozorišnu akademiju u Novom Sadu u klasi Vide Ognjenović. Član i Prvak drame Narodnog pozorišta od 2002. Godine. Profesor glume na Akademiji umetnosti u Beogradu.

ZNAČAJNIJE POZORIŠNE ULOGE:

  • Roman - Dugi život kralja Osvalda (NP Subotica)
  • Sebastijan - Bogojavljanska noć (NP Sombor)
  • Huso - Zmijin Svlak, (CZKD)
  • Albert – "Mileva Ajnštajn" (NP Beograd)
  • Asker Huso – "Hasanaginica" (NP Beograd)
  • Roman - "Kod večite slavine" ("Joakim Vujić" Kragujevac)
  • Romeo, Magbet, Kasio, Ričard III – "Play Shakespeare" (NP Beograd)
  • Iže – "Ribarske svađe" (NP Beograd)
  • Klaudije – "Hamlet" (NP Beograd)
  • Feliks Stjasni – "Nevjesta od vjetra" (NP Beograd)
  • Stevan Savski Keser – "Sabirni centar" (NP Beograd)
  • Friđeš – "Tišina treznih" (NP Beograd)
  • Prozorov Andrej Sergejevič – "Tri sestre" (NP Beograd)
  • Don Žuan - Don Žuan (BITEF)
  • Konobar – "Muke sa slobodom" (NP Beograd)
  • Bruno – "Don Krsto" (Jugoslovensko dramsko pozorište)
  • Oktavijan – "Antonije i Kleopatra" (produkcija BELEF - a i Centra Sava)
  • Janko – "Odumiranje" (Atelje 212)
  • (više uloga) – "Pornografija" (BELEF)
  • Džimi Porter – "Osvrni se u gnevu" (koprodukcija NP i Centra za kulturu Pančevo)
  • Vića, sreski pisar – "Sumnjivo lice" (Zvezdara teatar)
  • Joland – "Prevođenje" (Jugoslovensko dramsko pozorište)
  • Bizarno
  • Jovan Sterija Popović- "Rodoljubac" (Zvezdara Teatar)
  • Frenki i Džoni ( Narodno Pozorište)
  • Ričard treći -Ričard treći ( Narodno Pozorište )

FILM:

  • Viktor – "Đavolja varoš" (režija Vlada Paskaljević)
  • Kum Petrašin – "Jesen stiže, Dunjo moja" (režija Ljubiša Samardžić)
  • Hamlet – "Hamlet ( režija Aleksandar Rajković)
  • Pismo za Deda Mraza
  • Pula to je raj ( režija Nenad Miković)
  • Meso (režija Saša Hajduković)
  • Slepi putnik na brodu junaka ( režija Goran Marković)

TV SERIJE:

  • Meso
  • Koreni
  • Mješoviti brak
  • Šta mi spremaš
  • Urota
  • Zaustavi vreme
  • Žene sa Dedinja
  • Nepobedivo srce

NAGRADE:

  • Nagrada iz Fonda "Darinka Dara Čalenić" za najboljeg mladog glumca na 52. Sterijinom pozorju u Novom Sadu za ulogu Janka u predstavi "Odumiranje"
  • Nagrada međunarodnog žirija I Nacionalnog teatarskog festivala u Podgorici za najbolju sporednu mušku ulogu (Bruno – "Don Krsto")
  • Nagrada međunarodnog žirija I Nacionalnog teatarskog festivala u Podgorici za glavnu mušku ulogu (Džimi Porter - "Osvrni se u gnevu")
  • Nagrada Akademije umetnosti Novi Sad
  • Nagrada za ulogu Friđeša u predstavi "Tišina treznih" na pozorišnom festivalu u Mađarskoj
  • Godišnja Nagrada Narodnog pozorišta za uloge u predstavama "Tri sestre" i "Muke sa slobodom"
  • Pohvala Narodnog pozorišta za ulogu Cara Edipa u predstavi "Car Edip"
  • Nagrada na Mediteranskom festival "Purgatorije" u Tivtu za najbolju mušku ulogu (Bruno – "Don Krsto")
  • Nagrada stručnog žirija i publike na "Danima Milivoja Živanovića" u Požarevcu za ulogu Cara Edipa u predstavi "Car Edip"
  • Nagrada za najbolji segment predstave na festivalu "Borini dani" u Vranju ("Osvrni se u gnevu")
  • Nagrada "Veljko Maričić" za najbolju epizodnu ulogu na 16. festivalu Malih scena u Rijeci za ulogu Finog gospodina u predstavi "Seksualne neuroze naših roditelja"
  • Nagrada publike za glumca večeri na festivalu "Nušićevi dani" u Smederevu (Vića, sreski pisar – "Sumnjivo lice")
  • Nagrada za izuzetnu debitantsku ulogu u filmu "Jesen stiže, Dunjo moja" na Filmskim susretima u Nišu
  • Nagrada Narodnog pozorišta u Beogradu za najbolje individualno premijerno umetničko ostvarenje u okviru repertoara Kuće u periodu od 22. novembra 2010. godine do 10. novembra 2011. (uloga Kanjoša Macedonovića u istoimenoj predstavi Vide Ognjenović)
  • Nagrada "Petar Banićević" mladom glumcu do 35. godina koji se posebno umetnički istakao i iskazao visok profesionalizam u poslu i odnosu prema Narodnom pozorištu u periodu od 1. novembra 2010. do 31. oktobra 2011. godine
  • Nagrada za najboljeg glumca na četvrtom Međunarodnom ambijentalnom pozorišnom festivalu "Tvrđava teatar" za ulogu Kanjoša Macedonovića u istoimenoj predstavi Vide Ognjenović
  • Nagrada "Zoranov brk" na 20. Danima Zorana Radmilovića za ulogu Kanjoša u drami "Kanjoš Macedonović" (2011)
  • Nagrada "Raša Plaović", za najbolje glumačko ostvarenje na beogradskim scenama 2011/2012, (uloga Stavrogina u predstavi "Zli dusi")
  • Sterijina nagrada za uloge Martina, Ričija i Dejana u predstavi "Bizarno" Željka Hubača, u režiji Snežane Trišić i koprodukciji Narodnog pozorišta u Beogradu i Šabačkog pozorišta, na 59. Sterijinom pozorju (2014)
  • Nagrada za najbolju glavnu mušku ulogu na 50. Festivalu profesionalnih pozorišta Srbije "Joakim Vujić" za uloge Martina, Ričija i Dejana u predstavi "Bizarno" (2014)
  • Nagrada "Zoranov brk" na 23. Danima Zorana Radmilovića za uloge Martina, Ričija i Dejana u predstavi "Bizarno" (2014)
  • Nagrada "Zoran Radmilović", za najboljeg glumca 23. Festivala "Dani Zorana Radmilovića" u Zaječaru, za tumačenje uloga Martina, Ričija i Dejana u predstavi "Bizarno"
  • Nagrada "Milosav Buca Mirković", za najboljeg glumca 33. Pozorišnog festivala "Nušićevi dani" u Smederevu, za uloge Martina, Ričija i Dejana u predstavi "Bizarno"

Lokacija

Škola glume i režije

Resavska 78, 11 000 Beograd

Informacije

Telefon:

+381 (0)60 085-86-86

Kontakt

Pratite nas